Nie wiem!

Obserwuję młodych ludzi i często myślę sobie, jak oni są zapracowani, zmęczeni a czasem znużeni już życiem mimo młodego wielu. Szkoła dzisiaj bardzo absorbuje, jeśli oczywiście komuś zależy na stopniach. Po szkole zwykle korki, a to z matmy, a to z fizyki. Na to jeszcze trzeba podszlifować angielski, niemiecki, bo dzisiaj bez znajomości języka ani rusz. Niektórzy uczęszczają do drugiej szkoły muzycznej lub tanecznej. Sobota to czas na jazdę konną, piłkę nożną i inne zainteresowania. Z jednej strony ogarnia mnie podziw a z drugiej strony żal, bo zauważam na wielu młodych twarzach zmęczenie i smutek. A na pytanie: „Co chcesz robić w życiu? Jaki zawód chciałbyś wybrać?”, słyszę jedną odpowiedź: „Nie wiem”.

 

Co tu zrobić?

Mnóstwo dróg, ogrom propozycji i nie wiadomo, którą drogą pójść. Myślę, że w tle poszukiwania zawodu jest pytanie: Czy na tej drodze będę szczęśliwy?, Czy mogę zaufać moim zdolnościom? Czy to wystarczy? Odpowiedź jest prosta. Nie możesz oprzeć swojego życia tylko na zdolnościach, pasji czy talentach, jakie masz. Powinieneś znaleźć stabilniejszy, głębszy, pewniejszy fundament twojego życia. Dlatego waśnie możesz się oprzeć na Jezusie. On wie, co najlepsze dla Ciebie.

Kiedyś Jezus powiedział sam o sobie „Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem” J 14,6. On jest Drogą! On zna wolę Ojca. On wie, co dla ciebie jest najlepsze. On, jako bezpieczna Droga, może pokazać ci drogę do szczęścia, pomóc ci odkryć powołanie, nauczyć cię kochać. Jezus może być twoim najlepszym przewodnikiem a zarazem przyjacielem, który idzie krok w krok z tobą przez całe życie. Jemu zależy, abyś był szczęśliwy, wolny i spełniony. Może warto Jego podpytać o drogę?

 

Jaka jest ta Droga?

Zatem czy we wszystkim muszę być dobry? Nie! Przecież to nie twoje umiejętności świadczą o tym, jaki jesteś. Daj z siebie wszystko i to wystarczy! Jezus kocha cię jak Ojciec – bezwarunkowo. Kocha ponad wszystko, jak masz dobre stopnie w szkole i jak szkołę zawalasz. Kocha zawsze!

Jezus jest Drogą, ale i ty możesz być drogą dla innych. To proste! Wystarczy przyjąć Jego styl życia: być dobrym, uczciwym, przebaczającym, okazującym pomoc, wspierającym potrzebujących, kochającym bliźnich takimi, jakimi są. Co więcej, Jezus Droga tym, którzy Jemu ufają i podążają za Nim daje pokój serca i radość, a tym, którzy stają się drogą dla innych, daje jeszcze więcej – pełnię życia. Zatem jaką drogę wybierzesz?

s. Alicja Świerczek AP