Warsztaty pomyślane są jako weekendowe spotkanie, w czasie którego młodzi ludzie uczą się w nowy sposób komunikować z samymi sobą, z innymi oraz z Bogiem oraz w zdrowy sposób korzystać z mediów społecznościowych i Internetu.

Wielu z nas ma dziś wielki problem z komunikacją. Jest coraz więcej dostępnych komunikatorów a paradoksalnie coraz więcej osamotnienia.
W świecie, w którym szukamy bliskości doświadczamy coraz więcej konfliktów, hejtu i niezrozumienia, nadmiernego porównywania się, uzależnienia od gier, izolacji, pornografii, stalkingu itd.

W odpowiedzi na to, jako Rodzina Świętego Pawła, powołana w Kościele do ewangelizacji świata mediów, stworzyliśmy Warsztaty Effatha dla młodzieży. Chcielibyśmy uświadomić młodzieży, że aby móc budować relację z innymi, takie, na jakich nam zależy, potrzebujemy najpierw zrozumieć siebie. Dlatego chcemy zaprosić młodych ludzi do większego wglądu w swoje uczucia i potrzeby, szczerego wyrażania siebie i tego, co się w nich dzieje. Wierzymy, że w komunikacji chodzi o doświadczenie bliskości, a nie tylko wymianę informacji, udowadnianie swoich racji czy przekonywanie kogoś do czegoś.

Forma warsztatowa oraz świadectwa młodych dla młodych dotyczące wychodzenia z uwikłań, w połączeniu z obrazami biblijnymi oraz zdrową dawką teorii komunikacji pomogą doświadczyć bardziej świadomego wglądu w siebie. Mamy nadzieję, że ten nowy sposób komunikacji, może pomóc poprawić ich relację z sobą samym, z Bogiem i otoczeniem oraz nauczyć ich dojrzalszego korzystania z social mediów.

Gdzie: Masłońskie k. Czestochowy (ul. Sportowa 1)
Kiedy: 25-28 lipca 2024

Wiek: 18-25 lat (mogą uczestniczyć też niepełnoletni uczniowei szkół średnich za zgodą rodziców)
Koszt: 350 zł (jeśli jednak to problem istnieje możliwość uzyskania dofinansowania)
Zapisy: Rozpoczną się w maju 2024 r.

Gdzie: Warszawa (ul. Żytnia 11)
Kiedy: 25-27 października 2024 r.

Zapisy: Rozpoczną się w sierpniu 2024 r.

Wiek: 15-25 lat (niepełnoletni za zgodą rodziców)
Koszt: Zostanie podany później

Poprowadzimy też nasze Warsztaty w różnych miejscach Polski:

-> 22-24 III 2024 r. w Płocku dla młodzieży licealnej.

-> 6-8 XII 2024 r. w Koszalinie dla młodzieży licealnej.

www.paulus.org.pl/effatha 

warsztatyeffatha@gmail.com 

KIM JESTEŚMY

Rodzina Świętego Pawła to wspólnota zgromadzeń zakonnych założona przez bł. Jakuba Alberionego, której misją jest mówić o Bogu i o wszystkim po chrześcijańsku w świecie mediów. Jako przedstawiciele tej Rodziny odczytujemy przynaglenie, by odpowiedzieć na wyzwania przed jakimi stoją młodzi w korzystaniu z mediów. Naszą ekipę tworzą paulista, siostra apostolinka siostra Uczennica Boskiego Mistrza i Siostra Świętego Pawła. Dowiedz się więcej o nas…

www.paulus.org.pl

www.pddm.pl

www.apostolinki.pl

www.paulistki.pl 

POZNAJ NAS W MEDIACH

Youtube -> Warsztaty Effatha

Facebook -> Warsztaty Effatha

Instagram -> Warsztaty Effatha

TikTok -> Warsztaty Effatha