Miesiąc październik skończył się, lecz to nie znaczy, że ma się kończyć nasza przyjaźń z Maryją za pomocą modlitwy różańcowej. Być może w „tkaniu” tej przyjaźni może pomóc Wam audiobook „Maryja wie lepiej” dedykowany w szczególny sposób kobietom.

Która z nas w głębi swego serca nie stawia sobie pytań: „Kim jestem? Co jest moim pięknem? Czy potrafię kochać? Co czyni mnie szczęśliwą? Jaką kobietą pragnę się stawać?”. Stawiamy te pytania sobie, zadajemy je naszym matkom, przyjaciółkom, znajomym. Każda z nas potrzebuje innej kobiety, która mogłaby ją inspirować w stawaniu się coraz bardziej sobą.

Ja także stawiałam sobie te pytania. Jednak w pewnym momencie mojego życia pomyślałam: dlaczego z tymi najważniejszymi dla mnie pytaniami nie pójść do Maryi, Matki Jezusa? W kim bardziej niż w Niej odzwierciedla się zamysł Stwórcy co do kobiety?

Patrząc na Maryję widzimy jak Bóg wymarzył sobie każdą kobietę: pełną łaski, miłości, wrażliwości, czułości, radości, siły, odwagi, świętości… Maryja posiadała te cechy w sobie naturalnie, my potrzebujemy je w sobie ciągle rozwijać i pielęgnować, gdyż nasza grzeszna natura sprawia, że często się tych cech wyrzekamy, rezygnujemy z nich, nie dowierzamy im.

Stąd właśnie pomysł na „Różaniec dla kobiet”, w którym najpierw przyglądamy się Maryi. Każda tajemnica Jej życia to inna cecha kobiecości.

Dla kogo są te rozważania? Dla tych dziewczyn i kobiet, które pragną odkryć coś więcej z Bożych darów w sobie, które chcą bardziej poznać Maryję a także same siebie, które chcą przyjąć ten wielki dar, jakim jest ich piękno i tym pięknem przemieniać dzisiejszy świat!

W książeczce znajdziecie krótkie rozważania, które wydobywają to, co najistotniejsze w kolejnych tajemnicach, w życiu Maryi i w darze kobiecości.

W audiobooku proponuję dłuższe rozważania, aby każda z nas mogła podarować sobie pewien czas, gdzie razem z Maryją, jak z najlepszą przyjaciółką porozmawia, zasłucha się w Jej życie, zastanowi się nad własnym, by „odetchnąć” głębią tajemnic w odcieniach radości, światła, bólu i chwały. A przecież życie każdej z nas ma swoje radości, swoje blaski, cierpienia i chwałę.

Czasami będzie to jedna tajemnica w ciągu dnia, innym razem kilka, albo cała cząstka różańca. Można je czytać, można ich słuchać podczas prostych codziennych czynności: gotowania, prasowania, sprzątania, spaceru, podróży… Można do nich powracać, pogłębiać je o własne refleksje, odkrycia, spostrzeżenia.

Życzę każdej z Was pogłębienia przyjaźni z Maryją i rozkwitania w darze kobiecości!