I znów radość! Taka trochę nietypowa, bo w połowie marca, pomiędzy 8 (Dzień Kobiet) a 25 (Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie). I dzielę się z Wami tą radością nowej pozycji dla Pań: KOBIETA W PEŁNI SZCZĘŚLIWA.

 

 

Lektura co prawda najlepsza  na maj, ale można zacząć już teraz ją medytować, bo  jest i o Maryi, najpiękniejszej z Kobiet i o naszj kobiecości.

Jak osiągnąć pełnię tego, co kobiece? Jak pogodzić wpisaną w kobiecą naturę delikatność z pewnością siebie? Jak znaleźć w życiu przestrzeń dla Boga, dla bliskich, a także dla siebie? Jak dziś być kobietą tak szczęśliwą jak Maryja? Razem z Wami będę poszukiwała odpowiedzi na te pytania.

Pomoże nam w tym LITANIA LORETAŃSKA, zbiór najwspanialszych “komplementów” o Matce Bożej!

Święty Jan Paweł II mówiąc o Matce Boga stwierdził, że pełnia łaski, która została udzielona Maryi z Nazaretu oznacza „pełnię doskonałości tego, co kobiece” (por. Mulieris dignitatem 5). Z tego właśnie powodu każda z nas może bez lęku przeglądać się w kobiecości Maryi i zauważyć, że w tych komplementach możemy odkrywać cząstkę prawdy o nas samych. Dlaczego możemy to czynić? Bo Maryja jest taka jak ja i taka jak ty! Wpatrując się w Jej piękno i w nas rodzi się pragnienie: „Maryjo, chcę być taka jak Ty”!

Litania Loretańska ma 53 wezwania. W audiobooku [ukaże się już wkrótce!] i towarzyszącej mu książce zostały one przyporządkowane do 31 dni maja. Tak więc każdego dnia będziesz mogła „przejrzeć się” w jednym lub dwóch komplementach, którymi obdarzamy Maryję, aby poznawać Ją a jednocześnie stawać się coraz bardziej do Niej podobną.

Każdy z tych 31 dni miesiąca to będzie wspaniała przygoda codziennego odkrywania, co znaczą poszczególne wezwania Litanii Loretnańskiej oraz jakiejś cechy kobiecości. Przyjrzymy się jak Maryja ją przeżywała i jak my dziś możemy ją w sobie rozwijać i pielęgnować.

Życzę sobie i Wam, abyśmy mogły tak rozkwitać w pięknie kobiecości otrzymanym od Boga jak majowe ogrody!