“Idźcie i głoście!” – takie było hasło XIII Diecezjalnego Czuwania Modlitewnego w intencji powołań diecezji łowickiej, które w tym roku odbyło się 6 maja w Kutnie.

 

Do Parafii św. Jana Chrzciclela przybyła młodzież, kapłani, katecheci, siostry zakonne, aby razem prosić o dar nowych powołań. Czuwanie rozpoczęło się wysłuchaniem fragmentu Ewangelii o Nawiedzeniu Elżbiety przez Maryję (Łk 1, 39-55). Ona była pierwszą, która po przyjęciu w swoim łonie Jezusa poszła głosząc Go z radością. O roli Maryi w odkrywaniu powołania oraz, że wybór Jezusa w naszym życiu jest wymagający, podczas refleksji powołaniowej mówił ks. Piotr Kaczmarek – wicerektor WSD w Łowiczu.

Doswiadczeniem wyboru Jezusa i życia powołaniem podzielili się s. Agnieszka Ozimek, Pasjonistka św. Pawła od Krzyża i ks. Łukasz Garzydek wikariusz z Parafii w Górze św. Małgorzaty.

Podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu młodzi wraz z Maryją wypowiedzieli “Magnifikat młodych” przynosząc przed ołtarz 9 czerwonych róż, znak wdzięczności i uwiebienia oraz symbol miasta Kutna.

Klerycy WSD w Łowiczu odspiewali Litanię Loretańską. Podczas Adoracji każdy z uczestników otrzymał dziesiątkę różańca oraz wylosował nazwę jednej z parafii naszej diecezji w intencji której bedzie sie modlił przez cały tydzień prosząc o dar nowych powołań.

Na zakończenie Czuwania ks. biskup Andrzej F. Dziuba poinformował, że kolejne Czuwanie odbędzie się w przyszłym roku w Łowiczu w kaplicy WSD. Po zakończonej modlitwie przeszliśmy na agapę, którą przygotowali parafianie.

Dziękujemy serdecznie ks. proboszczowi Mirosławowi  Romanowskiemu i całej wspólnocie parafii  pw. św. Jana Chrzciciela za tak serdeczne, hojne i gościnne przyjęcie!

Schemat tegorocznego Czuwania jak i poprzednich znajdziecie tutaj.