Warsztaty Eeffatha! Inaczej niż do tej pory!

Warsztaty pomyślane są jako weekendowe spotkanie, w czasie którego młodzi ludzie uczą się w nowy sposób komunikować z samymi sobą, z innymi oraz z Bogiem oraz w zdrowy sposób korzystać z mediów społecznościowych i Internetu.

Wielu z nas ma dziś wielki problem z komunikacją. Jest coraz więcej dostępnych komunikatorów a paradoksalnie coraz więcej osamotnienia.
W świecie, w którym szukamy bliskości doświadczamy coraz więcej konfliktów, hejtu i niezrozumienia, nadmiernego porównywania się, uzależnienia od gier, izolacji, pornografii, stalkingu itd.

W odpowiedzi na to, jako Rodzina Świętego Pawła, powołana w Kościele do ewangelizacji świata mediów, stworzyliśmy Warsztaty Effatha dla młodzieży. Chcielibyśmy uświadomić młodzieży, że aby móc budować relację z innymi, takie, na jakich nam zależy, potrzebujemy najpierw zrozumieć siebie. Dlatego chcemy zaprosić młodych ludzi do większego wglądu w swoje uczucia i potrzeby, szczerego wyrażania siebie i tego, co się w nich dzieje. Wierzymy, że w komunikacji chodzi o doświadczenie bliskości, a nie tylko wymianę informacji, udowadnianie swoich racji czy przekonywanie kogoś do czegoś.

Forma warsztatowa oraz świadectwa młodych dla młodych dotyczące wychodzenia z uwikłań, w połączeniu z obrazami biblijnymi oraz zdrową dawką teorii komunikacji pomogą doświadczyć bardziej świadomego wglądu w siebie. Mamy nadzieję, że ten nowy sposób komunikacji, może pomóc poprawić ich relację z sobą samym, z Bogiem i otoczeniem oraz nauczyć ich dojrzalszego korzystania z social mediów.

Gdzie: Masłońskie k. Czestochowy (ul. Sportowa 1)
Kiedy: 25-28 lipca 2024

Wiek: 18-25 lat (mogą uczestniczyć też niepełnoletni uczniowei szkół średnich za zgodą rodziców)
Koszt: 350 zł (jeśli jednak to problem istnieje możliwość uzyskania dofinansowania)
Zapisy: Rozpoczną się w maju 2024 r.

Gdzie: Warszawa (ul. Żytnia 11)
Kiedy: 25-27 października 2024 r.

Zapisy: Rozpoczną się w sierpniu 2024 r.

Wiek: 15-25 lat (niepełnoletni za zgodą rodziców)
Koszt: Zostanie podany później

Poprowadzimy też nasze Warsztaty w różnych miejscach Polski:

-> 22-24 III 2024 r. w Płocku dla młodzieży licealnej.

-> 6-8 XII 2024 r. w Koszalinie dla młodzieży licealnej.

www.paulus.org.pl/effatha 

warsztatyeffatha@gmail.com 

KIM JESTEŚMY

Rodzina Świętego Pawła to wspólnota zgromadzeń zakonnych założona przez bł. Jakuba Alberionego, której misją jest mówić o Bogu i o wszystkim po chrześcijańsku w świecie mediów. Jako przedstawiciele tej Rodziny odczytujemy przynaglenie, by odpowiedzieć na wyzwania przed jakimi stoją młodzi w korzystaniu z mediów. Naszą ekipę tworzą paulista, siostra apostolinka siostra Uczennica Boskiego Mistrza i Siostra Świętego Pawła. Dowiedz się więcej o nas…

www.paulus.org.pl

www.pddm.pl

www.apostolinki.pl

www.paulistki.pl 

POZNAJ NAS W MEDIACH

Youtube -> Warsztaty Effatha

Facebook -> Warsztaty Effatha

Instagram -> Warsztaty Effatha

TikTok -> Warsztaty Effatha

Zapraszamy na live 11 maja o godzinie 21.

Kim jest siostra zakonna?

Kim jest ksiądz?

O co chodzi w ślubach zakonnych?

Co to jest charyzmat?

Zapraszamy do rozmowy LIVE na Instagramie

z s. Iwoną Kopacz PDDM i ks. Cyprianem Kostrzewą SSP

w środę 11 maja o godzinie 21.

Zapraszamy

Zaproszenie na live 6 maja o 21:00

Czy powołanie się ma czy się jest?

Czy można być powołanym co bycia singlem?

Jak rozeznać powołanie?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzą
s. Anna Maria Pudełko AP i s. Alicja Świerczek AP

podczas spotkania LIVE na Instagramie @siostry_apostolinki

już w najbliższy piątek, 6 maja o 21:00!

Zapraszamy

Zarzuć sieć

Kochani!

Czas pandemii, zdalnego nauczania, egzaminów maturalnych i sesji jest stresujący… Poświęcacie wiele czasu na naukę, żeby jak najlepiej wypaść – nieprzespane noce, wypite litry kawy, nerwy, wiele godzin nad książkami.

Może też natłok pracy i obowiązków w domu sprawia, że masz czasem po prostu dość. Proponujemy Wam ofiarowanie tych trudności i zamartwień w intencji Powołań – czyli za tych, którzy rozeznają powołanie do kapłaństwa, życia zakonnego, małżeństwa, przeżywają trudności w powołaniu.

Możecie ofiarować w tej intencji jedną godzinę nauki, cały tydzień, a może tylko jeden egzamin lub cały czas matur czy sesji. Od Was zależy jaki czas przeznaczycie za powołanych.

Zachęcamy do wypełnienia formularza, w którym możecie zgłosić chęć Waszego uczestnictwa w SIECI, czyli w dziele, jednoczącym tych, którzy chcą trudy i zmartwienia ofiarować za powołanych. Po wypełnieniu formularza otrzymacie na podany adres mailowy potwierdzenie oraz modlitwę do wspólnego odmawiania.

Formularz indywidualny

https://forms.gle/YkCu81Zo4QY8kKeUA

Formularz dla wspólnot

https://forms.gle/q5raWF33RQU7Xtg86

Zarzuć sieć!

Krótkie wspomnienia z wakacji…

Służba pielgrzymom w Santiago da Compostela to różne oblicza Drogi Jakubowej i dotarcia do mety, Jego grobu.

Św. Jakub dalej chce przyciągać ludzi z całego świata, by zrzucali na niego wszystko to, co im najbardziej ciąży, jak zbyt wypełniony plecak; albo wyrażali swą wdzięczność, jak uczucie radości przy wchodzeniu na plac Obradoiro przed Katedrą. Entuzjazm, zmęczenie, niedowierzanie, wiele przebytych dróg w życiu i w Europie: kto na portugalskiej, kto na francuskiej, angielskiej albo polskiej… A wszystkie te drogi łączy poszukiwanie czegoś: energii, połączenia, ciszy, piękna, znajomości, przyjaźni, ale też i przede wszystkim KOGOŚ, choć nie wszyscy o tym wiedzą albo nie chcą do siebie przyjąć.

Każdy pielgrzym idzie własnym tempem, wybiera swoje cisze, pory dzielenia się, miejsca odpoczynku, podziwiania natury. W Santiago to czas syntezy ale i stanięcia w prawdzie, to ogromna radość ale i dezorientacja, i co teraz? wraz z chęcią pielgrzymowania dalej…

My Siostry zbierałyśmy często tajemnice radości odnalezienia sensu, czasem przewartościowania życia czy sposobu postępowania, lęki przed powrotem do rzeczywistości pracy, studiów, rodziny, problemów, nie rzadko łzy radości z odnalezienia głębi siebie, a nawet Boga.

Modliłyśmy się z pielgrzymami i za nich. Rozmawiałyśmy z nimi i o nich. Otwierałyśmy oczy, uszy i nasze dłonie, by przyjmować i BYĆ.

Również dla nas był to czas pielgrzymowania z człowiekiem i błogosławienia na dalszą drogę starożytnym powitaniem z Kodeksu Kalikstyńskiego: Ultreia et Suseia! Idźmy śmiało dalej i wyżej!

s. Anna Juźwiak