Już po raz IV odbył się w sobotę 4.III. w Skierniewicach Diecezjalny Dzień Kobiet, któremu w tym roku towarzyszyło hasło: “Jestem kobietą, lubię to! – Cała piękna jesteś”. Inicjatywa jest przygotowywana przez redaktorów łowickiego Gościa Niedzielnego, Siostry Apostolinki, sklep internetowy “Taki Święty”, Parafię św. Jakuba Apostoła i Parafię Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach.

Po raz kolejny panie z naszej diecezji spotkały się w Centrum Konferencyjno – Rozrywkowym “Maraton”. Spotkanie rozpoczął WYKŁAD Pani Marii Miduch o “Pięknie w Biblii”. Następnie swoimi ŚWIADECTWAMI podzieliły się z uczestniczkami Pani Brygida Grysiak z TVN24 i Pani Grażyna Zielnińska, przedsiębiorca i autorka książek. Po PRZERWIE na posiłek i pogawędki przy kawie panie z wielki zaangazowaniem uczestniczyły w KONCERCIE Marcina Stycznia dziennikarza, piesniaża i artysty z Warszawy. Po koncercie przyszedł czas na prezenty. W tym roku kobiety uczesniczące w IV DDK otrzymały piękne czerwone róże z Kutna, List Jana Pawła II O Różańcu dzięki samorządowi Rawy Mazowieckiej. Śliczne małe lusterko z napisem “Cała piekna jesteś” dzięki samorządowi w Głowna i perłę, by pielęgnować własne niepowtarzalne piękno ufundowaną przez samorząd z Żyrardowa.

Całe spotkanie zakończyło się uroczystą EUCHARYSTIĄ, której przewodniczył ordynariusz łowicki ks. bp Andrzej F. Dziuba. Zaszczycił nas swoja obecnością także Ks. Marek Garncarek Redaktor Naczelny ogólo[polskiej edycji GN. Na koniec niewiasty uwielbiły Boga za dar KOBIECOŚCI poprzez wspólna modlitwę Litania Chwały.

Warto tez zasłuchac się w “ECHA SERCA” i wspomnienia, którymi podzieliły sie niektóre z prawie 500 uczestniczek IV DDK.

Zdjęcia autorstwa Magdaleny Gorożankin publikujemy dzięki uprzejmosci łowickiego GN.