Lato to dla apostolinek nie tylko czas wakacji, ale także intensywnego działania apostolskiego. Pragniemy w kilku odcinkach podzielić się z Wami najważniejszymi inicjatywami lipca i sierpnia. Pierwszą z nich jest wyjazd z młodzieżą do Foligno.

 

Od 23-30 lipca Siostry Apostolinki i Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach zorganizowały wyjazd do Włoch na rekolekcje nazywane Campo Scuola. Podczas wyjazdu skierniewicka młodzież spotkała się z młodzieżą z diecezji Foligno, która w ubiegłym roku podczas dni w diecezji była goszczona przez skierniewickie rodziny. W 46 osobowej ekipie poza młodzieżą znalazły się dwie apostolinki: s. Alicja i s. Anna, księża: Rafał Babicki i Paweł Olszewski oraz małżeństwo Państwa Grzegorzewskich.

Podczas tygodnia spędzonego we Włoszech młodzież z obu krajów m.in. zwiedzała miasta: Rasiglia, Foligno, Asyż, Nursję i Spello. W bogatym programie były także spotkania z biskupami diecezji Foligno i Spello, prezydentami obu miast, a także wolontariuszami pracującymi w Caritasie i szpitalu rehabilitacyjnym dla dzieci niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo.

Podczas rekolekcji młodzi poznawali z bliska życie św. Franciszka i św. Rity. Goście i gospodarze wspólnie uczestniczyli także w Eucharystiach, modlitwach, adoracjach, a nawet w doświadczeniu dnia milczenia i refleksji, tzw. “pustyni”. Integracji służyły także wspólne posiłki, tańce, wieczór polski nazwany świętem narodów i mecz w piłkę nożną. Ten ostatni mimo ogromnego zaangażowania trenera i piłkarzy polskich zakończył się wynikiem 4: 2 dla Włochów.

Więcej o tych pięknych dniach możecie przeczytać na blogu jednego z uczestników Campo Scuola – Dominika Kowalczyka, studenta italianistyki. Czyta sie jednym tchem! Polecamy!

Zdjęcia: Piotr Grzegorzewski i archiwum AP