Ariccia, 5 marca 2018

 

Drodzy Bracia i Siostry,

docieramy do Was z Domu Jezusa Mistrza w Ariccia, gdzie rozpoczęłyśmy prace nad 5 Zwykłą Kapitułą Generalną. Podczas dni przygotowujących do Kapituły poprowadziła nas s. Teresa Simionato, (Siostry Dorotee z Wenecji). Podjęłyśmy z nią temat rozeznawania osobistego i wspólnotowego oraz refleksję na temat życia wspólnotowego, która prowadzi nas do delikatnego i podstawowego przejścia / Paschy OD ŻYCIA WSPÓLNOTOWEGO DO KOMUNII ŻYCIA. Ubogacone treściami weszłyśmy na drogę prac Kapituły.

Towarzyszy nam na niej ks. Tullio Locatelli, ze Zgromadzenia Józefitów z Murialdo, który pomaga nam w animacji duchowej i prowadzeniu Kapituły.

W tych dniach towarzyszyły nas trzy obrazy:

  • Sługi Naamana Syryjczyka, dowódcy wojsk oraz jego Pana… jednym słowem wielcy tej ziemi potrzebują małych, sług, którzy z swoją wiarą i zaufaniem do proroków wiedzą jak wyznaczać drogi zbawienia zdolne leczyć nasze rany.
  • Obraz kłosu pełnego ziaren, który każda z nas otrzymała podczas modlitwy na rozpoczęcie Kapituły. Każde ziarno staje się owocem, a każdy owoc ma w sobie kolejne ziarna, które stają się z kolei chlebem połamanym za życie braci. To jest właśnie to, do czego każdy z nas zobowiązuje się poprzez powiedzenie „TAK” na każde zadanie, które dzisiaj zostały rozdzielone w następujący sposób:

Skrutatorki: s. Luciana Conceiçao Oliveira i s. Alicja Swierczek

Aktuariuszki: s. Letizia Molesti e s. Sabrina D’Abbruzzi

Sekretarka Kapituły: s. Clotilde Prates de Azevedo

Moderatorki: s. Tosca Ferrante e s. Teresita Cabri

Sprawy informacyjne: s. Laura Cenci e s. M. Antonietta Leoni

Animatorki liturgii: s. Donatella Branco e s. Monica Vitale

  • Trzecim i ostatnim słowem jest czas, który wybrzmiał podczas relacji Przełożonej generalnej s. Mariny Beretti. Jest to czas by powiedzieć „Dziękujemy” za miłosierdzie otrzymane w ostatnich latach, czas by spojrzeć na teraźniejszość w rzeczywistości, która nas przynagla i prosi o zawsze nowe i prorocze odpowiedzi. Czas, który rzuca nas w przyszłość, w dobro, które możemy przeżyć między nami i oddawać odbiorcom misji.

Pozdrawiamy Was i dziękujemy wszystkim towarzyszącym nam modlitwą, a szczególnie Rodzinie Świętego Pawła.

s. M. Antonietta Leoni i s. Laura Cenci