Siostry Apostolinki

|

Kim jesteśmy?

Jesteśmy kobietami, które w swoim życiu spotkały Jezusa, uwierzyły Jego miłości, zaufały Jego wybraniu, zapragnęły żyć Jego stylem życia, czyli miłością czystą, ubogą i posłuszną.

Jesteśmy kobietami, które chcą żyć ewangelią razem, w siostrzanej wspólnocie i głosić ją razem.

Jesteśmy kobietami, które Bóg obdarzył w Kościele misją „dla wszystkich powołań”: poprzez ciągłe nawracanie się mamy uobecniać w Kościele i świecie Jezusa powołującego dziś!

|

Dla kogo jesteśmy?

Jesteśmy siostrami na drogach życia dla każdego człowieka.

Jesteśmy siostrami szczególnie dla młodych poszukujących sensu życia i drogi swojego powołania.

Jesteśmy siostrami dla tych, którzy w Kościele troszczą się o młodych i ich życiowe wybory: rodziców, wychowawców, katechetów, kapłanów, animatorów powołaniowych.

Jesteśmy siostrami na drogach powołania kapłańskiego, konsekrowanego czy małżeńskiego dla tych, którzy podjęli ten wybór, chcą w nim dojrzewać lub przeżywają kryzysy czy trudności dotyczące ich wyborów.

|

w Jaki sposób?

Ważne jest dla nas nie tyle „robić coś dla was” co z Wami być! Jesteśmy z Wami przede wszystkim w codziennej modlitwie, gdzie każda z nas opowiada na Adoracji Bogu o Was.

Jesteśmy z Wami poprzez osobiste towarzyszenie, godziny poświęcone na słuchanie Waszych historii i poszukiwanie w nich śladów Boga.

Jesteśmy z Wami poprzez różnego rodzaju inicjatywy formacyjne: dni skupienia, rekolekcje, spotkania, konferencje, wykłady, abyście mogli coraz bardziej poznawać samych siebie i Boga, który Was zaprasza do odkrycia czy pogłębienia drogi powołania.

Jesteśmy z Wami poprzez środki masowego komunikowania: druk, radio, TV, media społecznościowe, stronę internetową, kanał YouTube. Abyście mogli poczuć, że jesteśmy Wam bliskie pamięcią i sercem, nawet jeśli dzielą nas realnie spore odległości.

Zdolność do rozpoznawania powołań. Potrzebne jest „oko kliniczne” duchowe, powołaniowe, nadprzyrodzony instynkt. Potrzebny jest dar Boga, właściwie jego nowe powołanie. Nie zawsze ta, która chce zostać siostrą zakonną nadaje się do danego instytutu. Trzeba rozpoznać różne powołania w ich rozmaitych zadaniach.

Bł. Jakub Alberione

Nasze propozycje wydawnicze